SākumsPar PrudentiaKomandaKorporatīvo finanšu komandaĢirts Rungainis

Ģirts Rungainis

Ģirts Rungainis ir viens no „Prudentia” dibinātājiem. Viņš ir bijis viens no „Vācijas–Latvijas bankas" (tagad „Swedbank") dibinātājiem un tās prezidents (1992–1996), „Trasta komercbankas" prezidents (1997–1999), Latvijas Komercbanku asociācijas" (1993–1999) un „Baltic International Airlines" valdes loceklis, kā arī Latvijas premjerministra padomnieks 1999. gadā.

Šobrīd Ģirts ir „Valpro" – Centrālās Eiropas un Austrumeiropas vadošā ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmuma – padomes loceklis. Pirms tam viņš bijis padomes priekšsēdētājs AS „Putnu fabrika Ķekava" (2004–2010) – Latvijas lielākajā mājputnu audzētavā un pārstrādātājā –, padomes priekšsēdētājs „Rīgas Fondu biržā" (1999–2000), „Latvijas Krājbankā" (2002) un „Latvijas Kuģniecībā" (2002–2005) – vienā no pasaules vadošajiem vidējās klases tankkuģu operatoriem –, kā arī padomes loceklis „Balta" – Baltijas lielākajā apdrošināšanas uzņēmumā.

Ģirts ir vadījis vairākus nozīmīgus uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas darījumus Baltijā, ieskaitot „Vācijas–Latvijas bankas" pārdošanu, „Balta" sākotnējo publisko akciju piedāvājumu, „Latvijas Neatkarīgās televīzijas" pārdošanu, „Laumas" – vadošās Austrumeiropas sieviešu veļas un materiālu ražošanas uzņēmuma – akciju kontrolpaketes pārdošanu. Vadījis "ELKO Grupa", vienas no lielākajām IT vairumtirgotājiem Centrālās Eiropas un Austrumeiropas, kā arī NVS reģionā, finanšu investoru piesaistes procesu. Vadījis AS "Lode" pārdošanu. Ģirts ir konsultējis Latvijas valdību kā AS "Air Baltic Corporation" vairākuma akcionāru uzņēmuma pārvaldē un ar finansēšanu saistītajos jautājumos. Viņš vadījis lielākā Latvijas piena pārstrādes uzņēmuma AS „Rīgas Piena kombināts” investora piesaistes procesu un konsultējis pircēju AS "Valmieras Piens" pārņemšanas procesā.

Ģirts ir studējis matemātiku un fiziku Latvijas Universitātē, kā arī finanses banku zinības maģistra programmā Stokholmas augstskolā.